asit

Most Asit

Asidik temizleme maddesi; gıda sektöründe kullanılan süt sağma makinalarının, süt toplama kaplarının ve ekipmanlarının üzerinde biriken kireç, süt taşı ve pas oluşumlarını temizlemede kullanılır
Manuel Kullanım:
Asidik temizleme maddesi 50*60 C su ile %1 konsantrasyonda hazırlanır. Hazırlanan bu solüsyon temizlenecek yüzeye fırça yardımı ile veya daldırma yöntemiyle uygulanır. 20 dk bekledikten sonra bol su ile durulanır.
Makina ile kullanım:
Asidik temizleme maddesi oda sıcaklığında ve %1 konsantrasyonda hazırlanan solüsyon dozajlama sistemlerine teknik personel tarafından uygulanan doz ayarlaması yapıldıktan sonra kullanılır.
Kimyasal Bileşimi
Deiyonize su
Noniyonik aktif madde <%5
İnorganik asitler <%5
Kompleks yapıcılar >%5
Metal inhibitörleri
alkaline

Most Alkali

Alkali temizleme maddesi; gıda endüstrisinde çeşitli prosesler sonucu oluşan ağır yağ ve protein kalıntılarının günlük temizliğine süt sağım sistemlerinin ve soğutma tanklarının temizliğinde kullanılır. Köpüğü kontrollüdür, kolay durulanır.
Kullanma Talimatı: Boşaltılmış sisteme 40-45 C'de normal su ile ön yıkama yapın. Daha sonra sıcak su tankına ( Yazın 70-80 C ) kirlilik ve su sertliğine göre %0,5 -2 oranında Most Alkali temizleme maddesi katın. Yaklaşık 10*15 dakika sirküle edin. Sirkülasyon süresince su sıcaklığının 50 C üstünde tutun. Sağım başlıklarının yıkama suyunun geçtiğinden emin olun. Yıkama suyunu boşaltın . Temiz soğuk suyla ekipmanı durulayın.
Kimyasal Bileşimi
%6 +/- Sodyum Hidroksit
%5 -15 Klor bazlı ağartıcı
<%5 Fosfonat